Afrin’e Gitmek İsteyen Köy Korucularından, Başkan Gülenç’e Ziyaret

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde sürdürdüğü “Zeytin Dalı Harekâtına gönüllü olarak katılmak istediklerini belirten Bismil Jandarma komutanlığa bağlı 20 güvenlik korucusu ve İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Boyacıoğlu ile birlikte Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç’i makamında ziyaret etti.

 

Ziyaretlerinden dolayı Güvenlik korucularına teşekkür eden Başkan Gülenç” ” Bilin ki bu büyük milletin her bir ferdinin duaları sizlerle, imanınızla, kararlılığınızla her nerede olursa olsun bütün tehditleri bertaraf etmek ve yok etmek azmindeyiz ve gücündeyiz. Rabbim sizleri korusun. Bu uğurda, bu değerler uğruna devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü ve birliği, bayrağımızın ve ezanımızın semalarda sonsuza kadar dalgalanması ve okunması uğrunda hayatını feda eden, imanımız ve inancımızın en yüksek mertebesine ulaşan bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad makamları cennet olsun. Bu değerler ve inancımız uğruna çıktığınız yolda gazanız mübarek olsun” dedi.

 

“Din kardeşlerimizi Terör Örgütü Zulmünden Kurtarmaya Gidiyoruz”

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç’i makamında ziyaret eden Zeytin dalı harekâtına gönüllü olarak katılmak isteyen güvenlik korucuları ise  “Suriye’de terör örgütlerinin baskı ve zulmü altında olan Kürt kökenli ve diğer etnik guruplara ait din kardeşlerimizi terör örgütlerinin zulmünden kurtarmaya gidiyoruz. Orada huzuru barışı ve kardeşliği sağlamaya gidiyoruz. Kürtler de en az bu ülkede yaşayan diğer etnik guruplar kadar vatanını, milletini ve bayrağını seven insanlardır. Biz Güvenlik Korucuları dün olduğu gibi bugün de yarında sonsuza dek devletimizin yanında, milletimizin emrinde vatanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştular