Başkan Gülenç “Anneler Gününde Şehit Anneleri Yalnız Bırakmadı

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Boyacıoğlu, Askerlik Şube Başkanı Yüzbaşı Alper Akçe ve Kültür Sosyal İşleri Müdürü Arap Karademir ile birlikte 13 Mayıs Anneler Günü münasebetiyle şehit annelerini ziyaret ederek, şehit annelerinin ve ailelerinin dertleri ile dertlenip, her zaman yanlarında olduklarını dile getirdiler.

İlk olarak Şehit annelerini ziyaret eden Başkan Gülenç, İlk ziyaretini geçtiğimiz günlerde Hatay Yayladağ ilçesinde Şehit düşen İlhami Çelebi’nin annesinin elini öpüp bir buket çiçek vererek Anneler gününü kutladı. Daha sonra Esentepe Mahallesinde ikamet eden şehit Erdal Yıldız’ın annesini ve Harmancık mahallesinde ikamet eden şehit Metin Koç’un annesini ziyaret etti. Şehit annelerinin elini öpüp, Anneler Günü’nü kutlayan Başkan Gülenç, şehit Annelerine bir buket çiçek verdi. Tüm şehitleri rahmetle ve şükranla andıklarını belirten Başkan Gülenç, ” Her türlü övgünün, saygının ve fedakarlığın üzerinde olan şehit aileleriyle büyük onur duyduğunu söyledi.

Başkan Gülenç “Vatan için canını verenlerin ulaştığı şehitlik mertebesinin en yüksek makam. Şehit annelerinin acılarını aynı duygularla ile ortak olup, her zaman yanlarında olacağımızın bilinmesini isterim, dedi.”

Memnuniyetini dile getiren şehit anneleri ise Belediye Başkanı Turgay Gülenç’e “Büyük bir vefa gösterdiniz, var olun, Allah yokluğunuzu göstermesin” diyerek ziyaret sırasında duygulu anlar yaşandı.