Başkan Gülenç, Aşure Günü Dolayısıyla Cem Evine Ziyaret Etti

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, ilçede yapılan değişik etkiliklere de katılarak manevi değer yüksek günlerde halkla beraber olmaya devam ediyor.

Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Muharrem’in 10’uncu günü Aşure etkinlikleri kapsamında Türkmenhacı Mahallesi’ndeki Cem Evini ziyaret ederek Aşure günü dolaysıyla verilen yemeğe katıldı.
Aşure programında konuşan Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Muharrem ayının önemini, Ehlibeyt sevgisini ve bir daha Kerbela gibi olayların yaşanmaması için birlik, beraberlik içinde olunması gerektiğini vurgulayarak, “Her yıl Muharrem’in 10’uncu günü geldiğinde kalbinde Kerbelâ’nın hüznü ve Ehlibeyt’in muhabbetini taşıyan her kardeşimizi bir acı, bir hüzün ve bir keder kaplar. Dünyanın dört bir yanında, mezhebi, meşrebi, ırkı, rengi, coğrafyası ne olursa olsun Müminlerin ortak hüznü ve kederidir. Kerbelâ’da acımasızca şehit edilen Hz. Hüseyin ve arkadaşları, bu hadisedeki asil duruşu ve haksızlıklar karşısındaki onurlu mücadelesi ile bütün müminlerin gönüllerinde taht kurmuş, ona ve yakınlarına bu zulmü reva görenler ise Müslümanların ortak vicdanında mahkûm olmuştur.” dedi.

Belediye Başkanını aralarında görmekten son derece mutlu olduklarını dile getiren Cem evi dedesi Hasan DEDE “Programa katılmalarından ve ziyaretlerinden dolayı Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç ve beraberindekilere teşekkür ederim” dedi.