Başkan Gülenç, Cuma Namazını Öğrencilerle Birlikte Kıldı

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Selahattin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek, öğrencilerle birlikte Cuma namazı kıldı.

İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş’un kıldırdığı Cuma namazına, Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Öztürk, İlim Yayma Cemiyeti Bismil Şube Başkanı Şerif Aras, Erbakan Vakfı Bismil Şube Başkanı Ali Ayhan Siyasi Parti temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Cuma namazından sonra okul yemekhanesinde öğrencilerle birlikte yemek yiyen Başkan Gülenç, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha iyi yetişmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Gençlerimizin alacakları iyi eğitimlerle yarınların Türkiye’si daha huzurlu, daha güçlü ve barış içerisinde olacaktır. Kudüs’ün fatihi Selahattin Eyyübi ismini taşıyan bu okul bir proje okulu. Derslikleri, kütüphanesi, laboratuvarları, akıllı tahtalarıyla çağın gereksinimleriyle donatılmış durumda. Bu okulumuzun yapımında emeği geçen başta hayırsever iş adamlarımız ve İlim Yayma cemiyetine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öğrencilerimiz her şeyin en iyisine layık olduğunu söyleyen Başkan Gülenç” Bizler Bismil Belediyesi olarak okullarımızın ihtiyaçları için tüm imkânlarımızı seferber etmiş durumdayız. Bu güne kadar Bismil de 40’dan fazla okullarımızı tadilattan geçirdik. Tek gayemiz çocuklarımızın daha sağlıklı şartlarda eğitim görmeleridir.” dedi.

Okul hakkında Okul Müdürü Zekeriya Erdem’den bilgi alan Başkan Gülenç daha sonra sınıfta Kuran dersi gören öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Gülenç öğrencilerin talep ve isteklerini dinledi.

Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Zekeriya Erdem ise Başkan Gülenç’e ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Okullarımızın amacı öğrencilerimizin mesleki eğitimlerini yükseltmek, bu memlekete bilgili, donanımlı insanlar yetiştirmektir ifadelerini kullandı.