Başkan Gülenç “Kitap Okuma Ve Sanat Festivali”ne Katıldı

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç ve eşi hanımefendi Figen Gülenç ile birlikte sanat sokağında hafta sonu düzenlenen “Bismil Bahçeşehir Sanat Günleri Festivali” ne katıldı.

Öğrencilerle Birlikte Kitap Okudu

Sanat Sokağındaki kilitli taşların gökkuşağına boyanması esnasında Belediye Başkanı’da fırçayı alarak öğrencilerin bıraktığı yerden boyama işine devam etti. Yarım saatlik kitap okuma programına katılan Başkan Gülenç, festivali gerçekleştiren Bahçehir Koleji öğretmen ve öğrencilerine teşekkürlerini sundu.

Gençlerin kültür ve sanat alanında her türlü desteği veriyoruz

Birçok alanda olduğu gibi eğitim ve öğretim alanında da öğrencileri yalnız bırakmayan ve Bismilli gençlerin her alanda kendilerini yetiştirmesi için çalışmalar yapan Başkan Gülenç, gençlerin kültür ve sanat alanında da donanımlı olması için her türlü desteği veriyor. Başkan Gülenç ve eşi hanımefendi Figen Gülenç ile birlikte hafta sonu olarak Bahçeşehir koleji öğrencileri ile birlikteydi. estivali gezen Başkan Gülenç, daha sonra çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Bismil Belediyesi’nin gençlere ve çocuklara yönelik hizmetlerini de anlatan Belediye Başkanı Gülenç, eğitime yaptıkları desteklerin artarak devam edeceğini belirtti.

Daha sonra Sanat Sokağı esnafları ile buluşan Başkan Gülenç, esnafın istek ve dileklerini de dinledi. Esnaf ve vatandaşlardan gelecek her türlü öneriye açık olduklarını dile getiren Başkan Gülenç, esnaf dostu bir belediye olduklarını, el birliği ile Bismil’i daha iyi, daha güzel noktalara taşıyacaklarını söyledi.