Başkan Gülenç, Minik Öğrencilerin Yıl Sonu Etkinliğine Katıldı

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç ve eşi Figen Gülenç ile birlikte Bismil’de bulunan özel Simya kolejin yıl sonu etkinliğine katıldı.

Okul öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan etkinlikler ve müzik dinletisi büyük beğeni topladı.

Bismil Yavuz Selim Konferans salonunda düzenlenen programda konuşma yapan Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç, “Yarınımızın umutları olan öğrencilerimizin hazırlamış oldukları birbirinden güzel gösterilerini izledik. Bilim, teknoloji, sanat; insanın mutluluğu içindir. Eğitim ise insan olma sanatıdır. Geleceğe emin adımlarla ilerleyen çocuklarımıza mihmandarlık eden kıymetli ailelerimize ve öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Aralarında kızım Simay’ında bulunduğu tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Hep birlikte daha iyiye, daha güzel günlere” diye konuştu.

Eğitimin ilk basamağının anaokulu olduğunu ifade eden Başkan Gülenç, “Öğrencilerimize rehberlik eden ve onların bu güzel eserleri ortaya çıkarmalarına destek veren öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından eğitim hayatına başlayacak öğrencileri kutlayan Başkan Gülenç ve eşi Figen Gülenç ile birlikte miniklerle hatıra fotoğrafları çekerek çocuklarla yakından ilgilendiler.