Başkan Gülenç’in Kutlu Doğum Haftası mesajı

Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) dünyayı şereflendirmesinin 1446. yıl dönümünü kutladığımız kutlu doğum haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Gülenç mesajında “Âlemlere Rahmet olan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) dünyayı şereflendirmesinin 1446. yıl dönümünü kutladığımız bugünlerde onun dünyaya yerleştirdiği ve tüm insanlığa armağan ettiği güzel ahlakı ile insana verdiği önem ve değer bütün insanlığa bir ışık kaynağı olmaktadır. Peygamber Efendimiz insanlığın kör cehalet ve değersizliğini bitiren; “ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim” diye buyuran son Peygamberdir. Dünyanın birçok yerinde acıların, gözyaşı ve zulmün yaşandığı günümüzde Peygamberimizin merhamet etmeye ve müsamaha göstermeye yönelik insanlığa sunduğu zengin mirastan yararlanmak ve sosyal yapımızda meydana gelen sorunları çözümünde bu değerleri harekete geçirmek gerekmektedir.
İnsanlarımızın güven bunalımı yaşadığı bir ortamda İslam’a ve onun yüce Peygamberinin güven, huzur ve doğruluğu gösteren mesajlarını rehber edinmemize her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Bu çıkmazlardan ancak Peygamber Efendimizin asırlar önce vaaz ettiği barış, sevgi, merhamet ve adalet kavramlarının gerçek anlamda uygulanmasıyla çıkılacaktır. İki Cihan Güneşi Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) Efendimiz tüm insanlığa bıraktığı barış, sevgi ve kardeşlik eserinin hiç tükenmemesi dileklerimle bütün vatandaşlarımızın “Kutlu Doğum Haftası”nı kutlar, saygı ve şükranlarımızı sunarım” dedi.