Başkan Gülenç’ten Engelliler Derneği’ne Ziyaret

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, 10-16 Mayıs Engeliler haftası kapsamında Bismil Bedensel Engelliler Derneği’ni ziyaret etti.

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kızılkaya ve İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş ile birlikte ziyareti gerçekleştiren Belediye Başkanı Gülenç, Bedensel Engelliler Derneği’ni ziyaret ederek tüm engellilerin gününü kutladığını belirtti.

Başkan Gülenç; ‘Engelli olmak hiçbir zaman eksiklik değildir ve eksiklik olarak görülmemelidir. Toplumun bütünlüğünü sağlamak için engelli kardeşlerimizin en büyük ve en önemli halka olduğunun bilincinde olmalıyız. Eğer onlar için bir şeyler yapmak ve önündeki engelleri kaldırmak istiyorsak, toplumun kalkınmasında üretime katılmalarını sağlamalıyız. Böylece bu bütünlüğü sağlamış oluruz” dedi.

Belediye Olarak Her Zaman Destek Veriyoruz

Belediye olarak imkânlar dâhilinde her zaman engellilere destek olduklarını ifade eden Başkan Gülenç, “Belediye olarak toplumsal birlik ve beraberliğin canlı kalması için elimizden gelen her türlü desteği yapmaya gayret ediyoruz. İnşallah bundan sonra da bu desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle tüm engelli kardeşlerimizin 10-16 Mayıs engelliler haftası kutlar, mutlu ve huzurlu olmalarını dilerim” dedi.

Ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getiren Dernek Başkanı Atilla Yenisoy ise, dernek olarak yürüttükleri faaliyetlerden bahsederken kuruldukları günden bugüne kadar gerek kaymakamlık olarak gerekte Belediye olarak sürekli bizlere destek olduğunuz için teşekkürlerimi sunarım, diye konuştu.