Başkan Yüksel” Halkımız el ele verince neler yapılabileceğini tüm dünyaya gösterdik”

 Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yüksel mesajında birlik ve beraberliğin önemine değinerek şunları söyledi “Millî Kurtuluş Savaşı’mızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 96’ıncı yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

 

Tarihten silinmek, görmezden gelinmek istenen milletimiz, aksine tarihe yön vermiş ve mücadeleye devam etmiştir. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız halkımızın el ele verince, kenetlenince neler yapılabileceğini tüm dünyaya göstermiş ve bu anlamda hem dünya tarihinin belleğinden hem de milli belleğimizden asla silinmeyecek bir zafer olarak bizi bölmek isteyen, bizi birbirimize düşürmek isteyenlere ve tüm dünyaya verilmiş en açık mesajlarından biridir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı Zaferin yıl dönümünde, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; Aziz Milletimizin Zafer Bayramını içtenlikle kutluyorum” ifadelerini kullandı.