Başkan Yüksel “Kitap okumak insan hayatını her yönüyle zenginleştirir”

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, 55’inci Kütüphaneler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Belediye Başkanı Yüksel, her yıl mart ayının son haftası ile nisan ayının ilk haftası arasında kutlanan Kütüphaneler Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Yüksel mesajında, okumanın ve öğrenmenin bir toplumun şekillenmesindeki önemine vurgu yaptı. Kütüphanelerin, kitap sevgisini aşılamanın en güzel yolu olduğunu belirten Başkan Yüksel, bu sevgiyi gelecek kuşaklara aktarmak için herkese önemli görevler düştüğünü söyledi. Okumakla insan ilişkilerinin güçlendiğine dikkat çeken Başkan Yüksel, sağlıklı iletişim kurmanın bugünlerde en çok ihtiyaç duyulan konuların başında geldiğini kaydetti. Birer bilgi merkezi olan kütüphanelerin toplumun hayat boyu öğrenme ihtiyacını karşıladığını ifade ederek, “Kitap okumak insan hayatını her yönüyle zenginleştirir. Güncel hayatta yaşananları farklı bakış açılarıyla görmemizi sağlar. Aynı şekilde kişinin gelişmesini ve kendisini daha iyi ifade etmesini sağlayarak, bilgi ve beceri dağarcığının zenginleşmesine yardımcı olur. Bununla birlikte insanların yaşam kalitesini yükseltip, cehaletten kurtulmasını sağlayarak her yönüyle güçlü bir kişilik kazandırır. Onun içindir ki Yüce Kitabımız Kur’an-i Kerim’in ilk emri ‘Oku’dur” dedi.

Tarihin her döneminde bilgiye önem veren, üreten ve kullanan toplumların; ekonomik, siyasal ve toplumsal olarak güçlendiklerine işaret eden Başkan Yüksel, “Başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın kitap sevgisinin arttırmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın 55. Kütüphaneler Haftasını kutlar, şükranlarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

Open chat
Size nasıl yardım edebilirim?