Başkan Yüksel” Öğretmenlerimiz Türkiye’nin geleceğinin inşasında büyük pay sahibidir”

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla bir tebrik mesajı yayınladı.

 

Öğretmenlerin; üstlendiği misyonla Türkiye’nin geleceğinin inşasında büyük pay sahibi olduğunu belirten Başkan Yüksel mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Hayatın merkezine insanı alan, önce insan diyen, İnsanı yücelt ki devlet yücelsin felsefesiyle hareket eden bir medeniyetin varisleri olarak; kişiliğimizin belirlenmesinde, yetişmemizde, hayata dair kanaatlerimizin, düşüncelerimizin oluşmasında büyük emekleri olan öğretmenlerimiz Türkiye’nin geleceğinin inşasında büyük pay sahibidir.

 

Öğretmen; işinin ehli bir usta gibi çocuk veya gencin geleceğini şekillendirir. Yalnızca bilginin öğretilmesini sağlamaz aynı zamanda istediğimiz davranışların çocukta kalıcı olmasını sağlayacak eğitimi verir. Yarınlarımızın yetiştirilmesi görevini fedakârca üstelenen kıymetli öğretmenlerimiz, ülkemizin geleceği açısından çok büyük sorumluluk taşıyor ve bu görevi layıkıyla yerine getiriyorlar.

 

Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.