Başkan Yüksel’den 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

” İnsana verilen değerin en belirgin yansıması engellilere verilen değer ve onlara sağlanan kolaylıklardır” diyen Başkan Yüksel: “Ülkemizde insanların sorunsuz yaşaması, bir arada yaşama kültürünün gelişmesine bağlıdır. Engelli olan vatandaşlarımızla bir arada yaşamanın en temel özelliği de onların önüne engel koymadan, tıpkı engelsiz olan insanlarımız gibi kolayca hayatını idame etmelerini ve topluma kazandırılmalarını sağlamaktır. Engelli haklarını hukukuyla, eğitimiyle ve istihdamıyla bir bütün olarak ele almak gerekir. Engelli vatandaşlarımıza tanınan haklar bir bağış, bir iyilik değil, onların insan olmalarından kaynaklanan doğal haklarıdır. Onlara insanca yaşatacak ortamlar hazırlamak, üretici olarak topluma kazandırmak bizlerin en önemli sorumluluklarındandır. Unutulmamalıdır ki her birey birer engelli adayıdır” ifadelerini kullandı.

 

 “Her projede engelli vatandaşlarımızın rahatını düşünüyoruz”

Başkan Yüksel, “Belediye olarak engelli vatandaşlarımıza önem veriyor ve onların rahat yaşam sürmeleri için çalışıyoruz. Yaptığımız her uygulamada ve tasarladığımız her projede engelli vatandaşlarımızın rahatını ve kullanılabilirliğini düşünüyoruz. Bundan sonra da gerçekleştireceğimiz her projede engelli bireylerimizi göz önünde bulundurmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün kutlar, engelleri azim ve inançla aşmayı başaran bütün engelli kardeşlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.