Başkan Yüksel’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle mesaj yayınladı.

Başkan Yüksel yaptığı açıklamada, kadınların toplumsal hayatın vazgeçilmez değerlerinin başında geldiğini belirterek, “Hayatımızın her anında, her konuda ve her zaman desteklerini gördüğümüz, varlıklarıyla onurlandığımız; eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren tüm kadınlarımızın günü kutlu olsun” dedi.

Bismil Belediyesi olarak kadınların sosyal yaşamda var olmaları için çeşitli projeleri hayata geçirdiklerini de dile getiren Başkan Yüksel, “Kadınlarımıza yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden bir dine mensubuz. Biz de dinimizin emri ile ayrımcılığın her türlüsüne karşı olduk. Bu bilinçle kadınlarımıza destek olmak için belediyemiz bünyesinde birçok hizmete imza attık. Kadın ve Gençlik Merkezlerine, kadınlarımız için istihdam sağlayıcı kurslardan onların el becerilerini geliştirecek ve ev ekonomilerine katkı sunacak mesleki eğitimlere kadar birçok alanda hizmet veriyoruz. Yaptığımız çalışmalarla bizim için ne kadar önemli olduklarını gösterdiğimiz tüm bayanlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum” dedi.