Başkandan halkımıza bir müjde daha

Daha önce Bismil-Diyarbakır arası minibüs taşıma ücretine Belediye Başkanımızın girişimiyle indirim yapıldıktan sonra halktan gelen yoğun talep üzerine bu sefer Bismil- Batman arasındaki yolcu taşıma ücretleri Belediye Başkanımız Sayın Turgay GÜLENÇ ’in girişimleri ile 7,5 TL’den 5 TL’ye indirildi.

Bismil-Batman arasındaki dolmuş kooperatif yöneticileri ile toplantı yapan Belediye Başkanımız Turgay Gülenç, şimdiki ücret tarifesinin günümüz şartlarına uygun hale getirilmesini, vatandaşların daha ucuza seyahat etmesinin gerekliliğini vurguladı. Başkan Gülenç’in bu isteği doğrultusunda kooperatif indirime giderek ücretleri 5 TL olarak belirledi.

Yeni indirimli tarifeler uygulanmaya başladı.

Bismil Belediye Başkanımız Sayın Turgay Gülenç, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Daha önce Bismil-Diyarbakır arası kooperatif  başkan ve yöneticileri ile toplantı yaparak taşıma ücretini 5 TL’ye indirdik bu sefer halktan gelen yoğun talep üzerine Bismil- Batman arasındaki toplu taşıma ücretinin 7,5 TL’nin fazla olmasında şikayetçi olan halkımızın bu isteğini kırmayarak girişimde bulunduk. Bismil- Batman Kooperatif  başkanları ve yöneticileri bu isteğimizi yerine getirerek ücreti 7,5 TL den 5 TL indirdiler. Bunun sonucunda fiyatlarda indirime gidilerek Bismil halkımızın daha ucuza seyahat etmelerine imkân sağladık. Bu isteğimizi geri çevirmeyen Bismil-Batman minibüs kooperatif başkanına ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.