Belediye Tarafından Verilen Tarlada, Fide Ekilmeye Başladı

Bismil Belediyesi, daha önce ücretsiz olarak 17 dar gelirli aileye verilen 110 dönümlük tarım arazisine, aileler sebze fidelerini Ziraat mühendisleri eşliğinde ekmeye başladı.
Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç,” Tarla tahsis edilen ailelere, yer temininin yanı sıra, tarımda kullanılacak araç gereç yardımında da bulunduk. Daha önce bu işi yapıp ancak parası olmayan ve tarlada çalışacak bilecek iş gücü olan ailelere tüm hizmet kısmı onlara ait olup kalan masrafları Belediyemiz tarafından karşılandığını söyledi. Bu günde Ailelerimiz domates, biber, patlıcan ve diğer sebze fidelerini ekmeye başladılar. Şimdiden Ailelerimize hayırlı uğurlu ve bereketli bir hasat olmasını dilerim.

Aileler” Ailecek Çalışabileceğiz”
Tarlada yapılan fide ekimine, İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü ve Ziraat mühendislerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
Fide ekimi için gelen aileler Belediye Başkanına teşekkür ederek şöyle konuştular, “Çalışma gücümüz var ama tarlayı icare edip tarlanın masrafını karşılayacak paramız yoktu. Belediyemizin bize bu imkanı sunması bizim için çok iyi oldu. Bu proje sayesinde aile fertlerimiz boşta kalmayacak ve ailecek çalışabileceğiz. Bugün de belediyemiz tarafından bize ücretsiz verilen sebze fidelerini ekmeye başladık inşallah bereketli bir hasat olmasını diliyoruz ve Belediye Başkanımız Turgay Gülenç’e çok teşekkür ediyoruz, ifadelerini kullandılar.