Belediyemiz’den Kadınlar Günü Jesti

Bismil Belediyesi, ilçedeki okul, Kamu kurumları, Hastane, Esnaf ve ilçedeki bayanlara 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 20 bin adet gül dağıttı.

Bismil Belediyesi tarafından bu sene 20 bin gül ile Okullara, Aile destek merkezi, kamu kurumlarına ve esnaf ve çarşıda gezen bayanlara gül dağıtarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

İstasyon caddesindeki esnafları gezen Başkan Gülenç; Esnafların durumu hal ve hatırlarını sorup orda çalışan bayanlara gül vererek 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı.
Başkan Gülenç burada yaptığı açıklamada, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde kadınlar için söz sahibi olma hakların hayata geçirilmesi ve koşullarının iyileştirilmesi taleplerinin öne çıktığını söyledi.
Daha sonra Hastanede tedavi gören kadınları ziyaret eden Belediye Başkanı Turgay Gülenç ve Başhekim Remzi Güneş ile birlikte hastane çalışanları ile kadın hastalara gül verdi.

Başkan Gülenç, hayatın her alanında izi olan kadınların sadece yılın bir gününde hatırlanmasıyla haklarının ödenemeyeceğini söyledi.

Bütün kadınların gününü kutlayan Başkan Gülenç, “Daha sağlıklı ve uygar bir toplumda yaşamanın ancak fedakar kadınların, sağlık sektöründe olduğu gibi toplumun her alanında etkin bir biçimde rol almasıyla olur.” diye konuştu.

Kadınlara adanan bu özel günde hatırlanmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden kadınlar ise, “Bir çiçekle de olsa gönlümüz alındı, çok mutlu olduk. Hatırlanmak ve değer verilmek çok güzel” diyerek, Belediye Başkanı Turgay Gülenç’e teşekkür etti