Belediyemiz’den YGS’ye Giren Öğrencilere Ücretsiz Servis

Pazar günü tek oturum şeklinde düzenlenecek olan Yükseköğretime Geçiş sınavı (YGS) öncesinde sınava girecek olan öğrenciler ve veliler sorunsuz bir şekilde sınav yerlerine ulaşabilmeleri için Bismil belediyesi hazırlıklarını tamamladı.
12 Mart Pazar günü Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’na girecek olan tüm öğrencilere Bismil Belediyesi tarafından ücretsiz minibüs tahsis edilecek.
Belediye tarafından tahsis edilen minibüsler pazar günü sabah 07:30’dan 09:30’a kadar aralıksız hizmet verecek
Konuyla ilgi konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, bu güzel hizmeti sunan Bismil Belediye Başkanı Turgay Güleç’e teşekkür ederim.
Önemli bir sınav olan YGS öncesi, öğrencilerin huzur ve güven içerisinde başarılı bir sınav geçirmeleri için tüm önlemleri aldık.
YGS’ye girecek olan öğrenciler, sınav giriş belgelerini göstererek, Bismil Belediyesi bünyesinde hizmet veren servislerden ücretsiz olarak faydalanabilecek.
Öğrencilerin eğitim hayatlarında çok önemli bir dönüm noktası olan YGS öncesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerekli önlemleri aldıklarını belirten Aydın Ak, “Gençlerimizin girecekleri bu sınavı güven ve huzur ortamında geçirmeleri için ekiplerimiz sınav saatleri boyunca okulların çevresinde görev yapacak. Vatandaşlarımızın da duyarlı davranarak, öğrencilerimize yardımcı olmalarını, özellikle sürücülerimizin okulların etrafında korna çalmamalarını ve öğrencilerin dikkatini dağıtacak her türlü davranıştan uzak durmalarını rica ediyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin YGS’de ve hayatları boyunca girecekleri tüm sınavlarda başarılı olmalarını temenni ediyorum” dedi.
09:45’ten sonra kimse sınava alınmayacak
2017 yılında bazı farklı değişikliklerin olduğunu altını çizen AK; “Sınava 15 dakika kala herkesin sınav yeri olan sınıfta olmalı ,Bu süreden sonra hiçbir öğrenci sınava alınmayacak, Yani sınav saat 10:00 ‘da ise herkes 09:45’te yerinde olmalı, 09:45’ten sonra gelen öğrenci kabul edilmeyecektir. Öğrenciler bunu dikkate alarak bir saat önce sınav yerinde bulunmalıdır. dedi.