Belediyenin Desteği İle Z Kütüphane Sayısı ”13’e Çıktı

Bismil Belediyesi, İlçede bulunan eğitim kurumlarında yürüttüğü çalışmalarla verdiği desteği sürüyor. Daha önce ilçe de 1 tane Z kütüphane varken Belediyenin yaptığı 12 tane Z kütüphane ile beraber bu sayı 13’e çıktı.

İlçemize bağlı Salat Mahallesinde Cennet  YİĞİT ve Gülşah GÜLER Kütüphanesi, Sinan Mahallesinde Kubilay ER Kütüphanesi ve Ambar Mahallesinde Sabri EMİR Kütüphanesinin açılış törenine Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, Cumhuriyet Başsavcısı Meriç DEDE, İlçe Jandarma Komutanı İsmail SERT, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer GÜLSEVEN ve  okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Yüksel, “İhtiyaç Olursa Diğer Okullarımıza da Z Kütüphane Açacağız”

Açılış töreninde açıklamalarda bulunan Başkan Yüksel,” Belediye olarak  13 okula Z-Kütüphane kazandırdıklarını ifade ederek, “Bu projemizi devam etmekte fayda var. Bugün burada kütüphanelerimizi açıyoruz. İhtiyaç olan diğer okullarımızı da Z kütüphaneye kavuşturmayı hedefliyoruz”dedi.

Açılış kurdelesi Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, Cumhuriyet Başsavcısı Meriç DEDE ve protokole katılan şehit eşi, anne ve babası tarafından kurdele kesildi.

Belediye Desteği ile Z Kütüphane 1’den 13 çıktı.

Daha önce İlçede 1 tane olan Z kütüphane Belediye desteği ile 13 taneye çıkarıldığını söyleyen İlçe Milli Müdürü Cafer GÜLSEVEN ise “İlçe de daha önce 1 tane olan Z  kütüphane Belediye desteği ile 13’a çıkartıldığını söyledi.

Öğrencilerimizin talebi doğrultusunda Belediyemize müracaatta bulunduğunu söyleyen GÜLSEVEN,” Z Kütüphanelerimiz sayesinde şehitlerimizin isimleri de unutulmamış olup her zaman  adları yaşatılacaktır.

GÜLSEVEN” Belediyenin Eğitime Katkısı Çok Büyük”

Belediyenin eğitime katkısının büyük olduğunu dile getiren GÜLSEVEN,“Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Belediyemizin eğitime katkısı çok büyüktür.  İhtiyaç olan diğer okullarımıza da Z kütüphane yapmak için Belediyemizden talep edeceğiz” şeklinde konuştu.

Open chat
Size nasıl yardım edebilirim?
Powered by