Bismil Belediye Eş Başkanların ilk icraatı yol temizliği oldu

Bismil’de ki eş başkanlar ve Belediye meclis üyeleri fırçalarla caddeleri temizlediler.

 

Bismil Belediye Eş Başkanları Gülşen Özer ve Orhan Ayaz, 31 Mart yerel seçimlerinde mazbatalarını aldıktan sonra ilk icraatları yol incelemesi oldu. Yol inceleme sırasında Eş Başkanlar başta olmak üzere Meclis üyeleri ile birlikte fırçayla yol temizliği yaptılar.

 

Büyük bir çileye dönüşen Bismil’deki yol sorunu biran önce çözüme kavuşturulması için çalışmalara başlandı. Bismil Belediye Eş Başkanları Gülşen Özer, Orhan Ayaz ve Belediye meclis üyeleri ile birlikte Altıok mahallesinde Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri öncülüğünde gerçekleştirilen sıcak asfalt çalışmalarını inceledi. İnceleme sırasında Eş başkanlar, Belediye meclis üyeleri ile birlikte fırçalarla yol temizliği yaparken vatandaşlar tarafından alkışlanarak takdir edildiler. Eş Başkanların incelemeleri esnasında Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri ve Bismil halkıda eşlik etti.

 

 

Doğalgaz ve Elektrik tellerin yer altına alınması ile beraber köstebek yuvalarına dönüşen yolların uzun süredir vatandaşlar için çile yoluna dönüşmüştü. Ayrıca Bismil halkı tarafından da yolların bir an önce yapılmasını talep ediliyordu. Seçimden önce yolların yapılmaması halkın büyük tepkisine neden olduğunu belirten Eş Başkanı Özer, “Biz Bismil’imizin sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların hepsini çözmek için vazifeye geldik. Mevcut yollarımızın asfaltlama çalışması devam edecek. Halkın kâbusu haline gelen Bismil merkezdeki bozulan yolların bir an önce yapılması için Belediye olarak çalışmalarımız hızla devam etmektedir.” dedi.

 

“Belediye Olarak İşin Takipçisi Olacağız”

Asfaltlama ihalesi seçimden önce Diyarbakır Valiliği Yatılı İzleme Koordinasyon Başkanlığı tarafından yapıldığını söyleyen Eş Başkanlardan Ayaz ise, Bizde Belediye olarak işin takipçisi olacağını belirterek ilçe genelinde ihtiyaç duyulan noktalarda yol bakım, onarım ve parke taşı döşeme çalışmalarının da devam edeceğini vurguladı.