Bismil Belediyesi 200 Bin M2 Kilitli Parke Taşı İhalesi Yapıldı

Bismil Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Merkez ve kırsal mahallelerde kullanmak üzere 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 19. Maddesi Açık Arttırma usulü ile Kilitli Parke Taşı ihalesini gerçekleştirdi.

Bismil Belediyesi tarafından ilçe merkezi ve kırsal mahallelerinde döşemek üzere 200.000 bin metre kare kilitli parke taşı ihalesi 9 firmanın katılımı ile yapıldı.

Bismil Belediyesi toplantı salonunda yapılan ihaleye 9 firma katıldı. Bismil merkez ve kırsal mahallelerde kilitli parke taşı yapılacağını belirten Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, “Bismil ilçemizde yaz ayının gelmesi ile birlikte çalışmalarımız hız kazanacaktır. 200.000 bin m2 kare kilitli parke taşı döşeme çalışmalarının ihalesi yapıldı. Geçen sene 120.000 m2 kilitli parke döşeme çalışması yapmıştık. Bu sene ise hedefimizi yükselterek birinci etapta 200.000 m2 kilitli parke taşı için ihaleye çıktık.

 

Bu sene kilitli parke taşı olmayan kırsal mahallelerde çalışmalara başlanacağını söyleyen Başkan Gülenç, Merkez ve kırsal mahallelerimizde döşemek üzere 200.000 bin metre kare bordürlü kilitli parke taşının yapım ihalesi yapıldı. 9 firmanın katıldığı ihale bu hafta içinde sonuçlanarak. Sözleşmelerin yapılmasının ardında en geç iki hafta içinde çalışmalara başlanacaktır. Hedefimiz ilçemizde merkez ve kırsal mahallelerimizde yol sorununu tamamen ortadan kaldırmaktır” dedi.