BİSMİL BELEDİYESİ ASANSÖR PERİYODİK KONTROL PROTOKOLÜ İMZALADI

Bismil Belediyesi, MMO İle Asansör Protokolü İmzaladı

Bismil Belediyesi İlçedeki tüm asansörlerin yıllık periyodik kontrolleri ile ilgili Makine Mühendisler Odası Diyarbakır şubesi ile 4 yıllık iş birliği protokolü imzalandı.

19 Haziran 2019 tarihinde Bismil Belediye Eş Başkanları Gülşen ÖZER ve Orhan AYAZ, Diyarbakır MMO Şube Başkanı Mehmet Emin TÜMÜR’ün katılımı ile imzalanan protokol gereğince asansörler rutin bir şekilde MMO tarafından kontrol edilerek ilçedeki asansörler daha konforlu ve güvenli hale getirilecektir.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Eş Başkanı Ayaz, “İmzalanan protokol gereği, asansörlerin güvenli ve işletme yönünden uygun çalıştığını tespit etmek için Bismil Belediyesi sınırları içerisinde bulunan binalardaki asansörlerin kontrolleri, 6 Nisan 2019 tarihinde Resmi Gazete yayınlanan Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliğine uygun olarak 2023 yılına kadar Makine Mühendisler Odası Diyarbakır Şube müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecektir. Teknolojik gelişmelerin hızla değiştiği günümüzde, asansör teknolojileri ilerlemekte, günümüzde çok katlı binaların sayısı arttıkça kullanım alanları genişlemektedir. İnsan yaşamının daha konforlu ve kolay hale gelmesinde önemli paya sahip taşıma sistemleri olan asansörler, hayatımıza kolaylık sağlamakla beraber dikkatli olunmazsa ve gerekli özen gösterilmezse üzücü kazalara yol açabilmektedir, ifadelerini kullandı.

Halkımızın can ve mal güvenliği konusunda Belediye olarak üstümüze aldığını söyleyen Eş Başkanı Özer ise “ Bismil Belediyesi olarak; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğimizi belirtiyoruz. Halkımızın can ve mal güvenliğini sağlama noktasında bina yöneticilerini, bina görevlilerini ve bina sakinlerini yılda bir defa kontrollerini yapmak konusunda duyarlılık göstermeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.