Bismil Belediyesi, Çocukları Sinema ile Buluşturuyor

Bismil Belediyesi kültürel etkinlikler kapsamında sinema kültürünü yaşatmak amacıyla çocukları sinemayla buluşturmaya devam ediyor.

Bismil Belediyesinin katkılarıyla Atatürk ilkokulunda okuyan 168 öğrenciyi Diyarbakır Kongre merkezinde sinema ile buluşturdu. Etkinliğe katılan çocuklar memnuniyetlerini dile getirerek Bismil Belediye Eş Başkanlarına Gülşen Özer ve Orhan Ayaz’a teşekkürlerini iletti.

Eş Başkanları Çocukları Uğurladı

Sabah saatlerinde Belediye önünde çocukları yolcu eden Eş Başkanları Özer ve Ayaz, Çocukları otobüsün içinde sarılarak onları uğurladı. Orda sinemanın önemine dikkat çeken Eş Başkanı Özer, “Bizim kültürümüzde sinemanın yeri ve önemi büyüktür. Bu anlamda gelecek nesillerimize sinema kültürünü aktarmada bizlere düşen görevler vardır. Belediye olarak bunun bilinciyle çocuklarımızı sinema ile buluşturuyoruz. Bu noktada aldığımız olumlu tepkiler bizleri daha da mutlu ediyor. Bundan sonraki süreçte de bu kültürü yaşatma ve gelecek nesillere aktarılmasında hizmetlerimize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ayaz “Çocuklarımızı Önemsiyoruz”

Bismil Belediye Eş Başkanı Ayaz ise, çocukları küçük yaşta sinemayla buluşturduklarını ifade ederek, “Belediye olarak çocukları önemseyerek fikirlerine değer verdiklerini söyledi. Çocukların sosyalleşirken değerli olduklarını hissetmeleri için çabaladıklarını belirten Eş Başkanı Ayaz, eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla birçok özel çalışma yürüteceklerini hatırlattı.

Çocukların Mutluluğu Yüzlerinde Gözlerinden Okunuyor

Sinema filmini izleyen öğrenciler, çok mutlu olduklarını söyleyerek, Eş Başkanları Özer ve Ayaz’a teşekkür ettiler. Bu tür etkinliklerin sürekli olmasını isteyen çocuklar, “Bismil Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu sinema filmini izledik. Filmi çok beğendik. Bu tür etkinliklerin sürekli yapılmasını istiyoruz. Belediye Başkanlarımıza başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dediler.