Bismil Belediyesi Eşbaşkanlar Mazbatalarını Aldı

Bismil’de Belediye Eş Başkanları Bismil halkı ile beraber mazbatalarını aldı. Belediye girişinde yurttaşlarımız tarafından Eşbaşkanları ve Belediye meclis üyeleri karşıladı.

Bismil İlçesinde 31 Mart yerel seçimlerin ardından %72 oyla seçilen    HDP Belediye Eş başkanları Gülşen Özer, Orhan Ayaz  ile birlikte yüzlerce kişi alkış ve zılgıtlarla Bismil Hükümet Konağina gitti. Seçimlerden 15 gün sonra Mazbatalarını alan Eş Başkanları tekrar alkış ve zılgıtlar eşliğinde hizmet binası olarak kullanılan kayum öncesi Nujin Kadın Merkezi olarak faaliyet gösteren binaya geldi.

Burada İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Eski Belediye Başkan Vekili Hadi Çelik, eski Belediye başkan Yardımcıları Hatice Elma, Şehmus Aydın, Eski Belediye Meclis Üyelerin yanı sıra yüzlerce kişi tarafından davul zurna eşliğinde karşılanan Bismil Belediye Eş Başkanları kitleyle bir süre halay çekti.

Burada halka hitaben bir konuşma yapan Bismil Belediye Eş Başkanı Orhan Ayaz, halkı selamlayarak ” Hepiniz kendi evinize hoş geldiniz. Uzun bir mücadelenin ardından özgürlük ve başarı noktasına geldik. Yalnız bu özgürlük mücadelemiz yeni başlıyor.  Kayyumlar tarafından gasp edilen halkın iradesini geri aldık. Biz Bismil halkıyla gururluyuz diyerek tüm Bismil halkına teşekkür etti.

Ardından söz alan Bismil Belediye Eş Başkamı Gülşen Özer ise tüm Bismil Halkını selamlayarak ‘’ bu gün biz evimize geldik. Çünkü birlik ve beraberliğinizle gasp edilen iradenizi geri aldınız. Hepiniz İlçemiz Belediyemiz ne haldedir gördünüz. Ancak el ele vererek bu kenti birlikte yöneterek düzelteceğiz’’ buna hazırmısınız sorusuna ise Bismil halkı ‘’Evet’’ dedi yapılan konuşmaların ardından Belediye Eş Başkanları mevcut Belediye binasına geçerek tebrikleri kabul etti.