Bismil Belediyesi Köy Çocukları Tiyatro ile Buluşturdu

Bismil Belediyesi Kültür ve Sosyal İleri Müdürlüğü, kırsal kesimde eğitim gören okul çocukları için hazırladığı ‘Haydi Çocuklar Tiyatroya” projesi kapsamında tiyatro izleme imkanı olmayan köy öğrencilerini tiyatro ile buluşturdu.

Bismil Belediyesi; kırsal kesimlerde yaşayan çocuklarla sahne sanatları ve çeşitli aktiviteleri buluşturmak amacıyla ücretsiz başlattığı “Haydi Çocuklar Tiyatroya” projesin de Hacivat Karagöz” adlı oyun sahneleniyor. Proje kapsamında ilk olarak Tepe, Ambar ve Salat Mahallesi’ndeki çocukları tiyatroyla tanıştırdı.

 “Amacımız Tiyatro İzlemeyen Çocuk Kalmasın”

Tiyatro projesi hakkında bilgi veren Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, yaşamlarında ilk kez tiyatroyla tanışacak birçok çocuğa bu mutluluğu taşımaktan dolayı son derece sevinçli olduklarını söyledi. Göreve gelir gelmez sürekli çocukları tiyatro dahil birçok aktiviteyle buluşturduklarını belirten Başkan Gülenç, şöyle dedi: “Bu sefer de profesyonel oyuncu kadrosuyla Bursa’dan gelen Hacivat Karagöz oyununu çocuklarla buluşturuyoruz. Amacımız şehrin imkanlarını barındırmayan kırsal kesimlerde henüz tiyatro ve sahne sanatlarıyla buluşma fırsatı yakalayamamış çocukları tiyatroyu tanıştırmak ve sevdirmek. En önemlisi ise ilçenin tüm kırsal bölgesini kapsayan ve ücretsiz olan bir uygulama yaparak tiyatro izlemeyen çocuk bırakmayacağız, dedi.