Bismil Belediyesinden 10 bin kişiye aşure ikramı

 

 

Muharrem ayına girilmesi nedeniyle Bismil Belediyesi çarşı merkezinde 3 ayrı noktaya vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Muharrem ayına girilmesi nedeniyle Bismil Belediyesi çarşı merkezinde vatandaşlara aşure ikramında bulundu. 10 bin kişilik aşurenin dağıtıldığı etkinlikte kazanın başına geçerek vatandaşlara aşure ikram eden Belediye Başkanı Turgay Gülenç, “Rabbim bu günler vesilesiyle birlik ve beraberliğimizi arttırsın” temennisinde bulundu.

Bismil Belediyesi Muharrem ayı nedeniyle çarşı merkezinde vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Meydan Parkı, Sanat Sokağı ve Zirrat caddesindeki alanlarda yapılan aşure ikramına vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Üç ayrı noktada gerçekleştirilen aşure ikramında uzun kuyruklar oluşturdu.

 

10 bin kişilik aşure dağıtıldı

10 bin kişilik aşurenin dağıtıldığı etkinliğe Bismil Kaymakamı ve  Belediye Başkanı Turgay Gülenç ile birlikte İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, meclis üyesi Mahmut Vural ve kurum müdürleri katıldı. İkram sırasında Başkan Gülenç aşure kazanının başına geçerek vatandaşlara aşure ikram ettiler. Aşure ikramı sonrası bir açıklama yapan Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Bismil Belediyesi olarak aşure ikramını gerçekleştirdiklerini ifade ederek “Muharrem ayının 10’uncu günü itibariyle her yıl özellikle ülkedeki Müslümanların aşure günü olarak kutladığı ve buna dair belediyelerin, sivil toplum kuruluşlarının, farklı dernek ve vakıfların aşure ikram ettiği bir gün. Bugün de Merkezdeki 3 ayrı noktada halkımıza aşure ikram ediyoruz. Kadın, erkek, yaşlı, genç, çocuk herkes çok büyük ilgi gösterdi.  Ben bu vesileyle tüm ilçe halkımızın, İslam aleminin aşure gününü tebrik ediyorum. Rabbim tekrar eriştirsin diyorum. Beraberinde de bugünün birlik beraberliğimizin artmasına vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerinde bulundu.