Bismil Belediyesinden ‘’8 Mart Dünya Kadınlar Günü ‘’ Programı

Bismil Belediyesi tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Programı vesilesiyle Bismil’de yaşayan kadınlar programda bir araya geldi. Bismil Kaymakamlığında düzenlenen programa Bismil Belediye Başkan V. Kerem Süleyman YÜKSEL,  İlçe Jandarma Komutanı İsmail SERT, Bismil Cumhuriyet Başsavcısı Meriç DEDE, Bismil İlçe Emniyet Müdürü Cumhur BEKDEMİR, Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer GÜLSEVEN, Dicle Üniversitesi Arş. Gör. İsmet KAYA, Bismil Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Abdurrahim SAVCI, İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Mehmet KAYA ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program mevlid okunmasıyla devam edip şehitlerimiz için dualar edildi. Daha sonra Dicle Üniversitesi Arş. Gör. İsmet KAYA 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile alakalı konuşmasını yapıp  ney dinletisinde bulundu.

KADINLARI İHMAL EDEN TOPLUMLARA ASLA İNSANLIK BAHARI GELMEYECEKTİR.

Ailenin ve toplumun mimarı olan kadınlar, aynı zamanda iş ve çalışma hayatında da yer alarak fedakarca mücadele vermektedirler diyen Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman YÜKSEL, ‘’Kadın olmanın mana ve önemi üzerine bir kez daha düşünmek için eşsiz bir fırsat sunan anlam yüklü bir günün içerisindeyiz. Toplumun her kesiminde yer alan sanattan spora, çalışma hayatından siyasete, bilimden edebiyata, her sahada başarı gösteren kadınlarımız takdire şayandır. Kadınlarımız, sıcacık yuvalarımızın birleştiriciler, evlatlarımızın analarıdırlar. Yeri geldiğinde yaşamın her alanına koşturan, evlerde yuvasını çekip çeviren anneler, hayatın bir parçası olarak çalışanlar, yeri geldiğinde de en azılı düşmanların işgaline karşı duran kahraman Şerife Bacılarımız ve Nene Hatunlarımız olmuşlardır. Gelecek nesillerin yetişmesi şüphesiz onların omuzlarındadır. Tüm insanlığın bu bilince sahip olması gerekmektedir. Kadınlarımızın fedakarlıkları göz ardı edilemez ehemmiyete sahiptir. Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız ki; kadınları ihmal eden toplumlara asla insanlık baharı gelmeyecektir.‘’ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Daha sonra Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman YÜKSEL kadınlarımıza çiçek dağıtıp çeşitli hediyeler takdim etti.

Open chat
Size nasıl yardım edebilirim?