Bismil Belediyesi’nden Anneler Günü Etkinliği

14 Mayıs Anneler Günü Kutlaması nedeniyle Bismil belediye Başkanı Turgay Gülenç’in talimatıyla düzenlenen eğlence programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

.
Bismil Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Özel bir düğün salonunda düzenlenen ‘Anneler Günü’ programına, Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Turna Aydın, kurum amirleri ile çok sayıda kadın katıldı.

Düzenlenen etkinlikte davetliler karanfillerle karşılandı. Programın açılış konuşmasını yapan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Turna Aydın, anneliğin önemine vurgu yaparak, “Değerli annelerimiz ve gönül elçilerimiz, nerede bir sevgi, bir barış ve güzellik varsa orada bir kadın ve bir anne vardır. Anne sevgisi, sevgilerin en yücesi, en güzeli ve en değerlisidir” dedi.

Program sonrası “Anneler Günü” hakkında konuşma yapan Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç, “Allah-u Teala’nın cenneti ayaklarının altına serdiği kıymetli anneleri yılın yalnızca bir gününde anıyor olmanın bir formaliteden ibaret olduğunu söyledi. Başkan Gülenç, “Sizler yılın bir gününde değil, her bir gününde olması, anılası, sevilesi ve övülesi kıymetli insanlarsınız. Sizler olmasaydınız, insanlık da olamazdı. Sizler, ailenin temel direği ve toplumun geleceğisiniz. Bizlere hayatı tanıtan ilk öğretmen ve yaşam rehberimizsiniz. Sizlerden öğreneceğimiz çok şey vardır. Hayatımıza ait güzelliklerin başında hep sizlerin bize öğrettikleri ve bizler için yaptıklarınız geliyor. Her şeyin karşılıklı olduğu bu dünyada, siz kıymetli annelerimizin bizlere sevginiz karşılıksızdır. Gerçek sevgi ve merhameti görmek isteyen, siz değerli annelerimize bakmalıdır” dedi.

Bismil Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından etkinliğe katılan bayanlara anneler günü dolayısıyla hediye verildi. Müzik grubu eşliğinde kadınlar doyasıya eğlendi.