Bismil Belediyesi’nden ‘Biz Anadolu’yuz’ Projesine Destek

İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ‘Biz Anadolu’yuz’ projesine katkı sunan Bismil Belediyesi, Çanakkale’ye giden 182 öğrenci, 8 Öğretmen, 1 doktor ve 4 personelin yolculuk masrafları ile havalimanına gidiş-dönüşünü sağlayacak.

İçişleri Bakanlığı’nın 180 günlük eylem planında yer alan ‘Biz Anadolu’yuz’ projesi kapsamında Bismil’de seçilen şehir dışına çıkma imkânı olmayan ve şehit ve gazi ailelerinden olan 182 öğrencinin Çanakkale’yi ziyaret etmesine katkı sunan Bismil Belediyesi, öğrencilerin başka illere giderek iller arasında kardeşlik köprüsünü kurmasına ve kardeşlik ruhunu geliştirmesine destek verdi.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bismil Belediyesi tarafından gerçekleştirilen proje ile Bismil’de ilk etapta 182 öğrencinin Çanakkale’ye misafir olarak gönderileceğini söyleyen Bismil Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Aydın Ak, 182 öğrencimizi 13 Aralıkta havayolu ile yolcu edeceğini orada 3 gün boyunca gezdireceğini dile getirdi.

Bismil Belediyesi tarafından yolculuk masraflarının karşılanacağı ve havalimanına gidiş-dönüşün sağlanacağı projenin devam edeceğini öğrenildi.