Bismil Belediyesinden Eğitime Tam Destek

Bismil Belediyesi tarafından eğitim harcamaları kapsamında İlçedeki Lise, Ortaokul, ilkokul ve Ana okullarına verilen tadilat desteği yanında kırtasiye malzemesi yardımında da bulunuyor.

Bismil Belediyesi olarak her fırsatta eğitime destek verdiklerini ifade eden Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, ” Bismil Belediyesi olarak eğitime yaptıkları yatırımlarla aynı zamanda geleceğe yatırım yaptıklarını ifade ederek,” Çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almaları için hem derslikleri modernleştiriyor hem de yeni derslikler yapıyoruz. İlçenin her eğitim kademesinde Belediye olarak verilen büyük desteklerimiz ile birlikte Okul öncesi eğitime de sınıfların fiziki şartları yanında malzeme yardımında da bulunuyoruz. Çünkü okul öncesi eğitim ülkemizin geleceği açısından çok önemli. Hükümetimizde okul öncesi eğitime çok büyük bir önem veriyor ve okul öncesi eğitimde sınıf sayısının arttırılması yönünde bir politikası var. Biz de Bismil Belediyesi olarak bu konuda Milli Eğitim Bakanlığımıza önemli bir destekte bulunuyoruz. Aynı zamanda Lise, Ortaokul, İlkokul ve Anaokullarımıza malzeme, kırtasiye ve tadilat yardımında bulunuyoruz. Böylece Bismillin eğitim seviyesini Türkiye standartlarının üzerinde bir standarda kavuşturmaya çalışıyoruz” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer GÜLSEVEN ‘’Eğitime sınırsız destek veren Bismil Belediyesi öğrencilerin daha nitelikli eğitim almaları için okullara desteğini hız kesmeden sürdürüyor.

    İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer GÜLSEVEN İlçemizdeki öğrencilerin kaliteli eğitim alabilmesi için ilçemiz sınırındaki tüm okullarımızın eksiklerini gidermek amacıyla Belediyemiz ile işbirliği içinde çalışıyor, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Okullarımızın bakım, onarım, donatım, ek derslik, ağaçlandırma, Kırtasiye, temizlik malzemesi, spor alanı gibi hem eğitime yönelik hem de çevre düzenlemeye yönelik birçok çalışmayı okulların ihtiyaçlarına göre Belediyemiz ile işbirliği içinde planlıyor ve uyguluyoruz. Eğitime olan sınırsız desteği için İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Kerem Süleyman YÜKSEL’E ilçemiz ve eğitim camiası adına teşekkür ediyorum. Dedi.

Open chat
Size nasıl yardım edebilirim?