Bismil Belediyesinin Geri Dönüşüm Eğitim Seminerleri Devam Ediyor

Bismil Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından anaokulu ve ilkokul öğrencilerine yönelik geri dönüşüm eğitim seminerleri düzenliyor.

Bismil Belediyesi, daha temiz bir çevre için ilçedeki okullarda geri dönüşümün önemini anlatan seminerler düzenlemeye devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından Bismil Anaokulu, Nene Hatun Anaokulu, Şentepe Anaokulu, Fatma Ana Anaokulu, Kurtuluş İlkokulu ve Cumhuriyet ilkokulu öğrencilerine geri dönüşüm semineri düzenlendi.

 

Seminerde Bismil Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü Personellerinden Ceyda Öztürk geri dönüşümün önemiyle ilgili öğrencilere bilgilendirmelerde bulundu.

Bismil belediyesi öncülüğünde diğer anaokulu ve ilkokul öğrencileri için gelecek haftalarda da düzenlenecek olan geri dönüşüm ve çevre konulu eğitim çalışmaları hakkında bilgi veren Öztürk, “Günlük hayatta kullandığımız pek çok ürün bilinçsizce tüketildiği için yaşadığımız dünyaya zarar vermektedir. Evlatlarımıza küçük yaşlardan itibaren kazandıracağımız çevre bilinci hem dünyamızın ömrünü uzatacak hem de bizlere kaliteli bir yaşam alanı sunacak. Bismil Anaokulunda başladığımız eğitimlerimize ilçemizdeki bütün okullarda devam etmeyi hedefliyoruz. Hayatımız süresince kullandığımız ambalaj atıklarının hemen hemen hepsi geri dönüştürülebilir nitelikte. Bu atıkların dönüştürülmesi hem bizler için hem çevre sağlığı ve ekonomi acısından çok büyük önem taşıyor. Eğitim faaliyetlerimizle her atığın çöp olmadığını ve atıkların geri dönüşümüyle çevre kirliliğinin önlenebileceğini öğrencilerimize anlatıyoruz. Doğal kaynakların daha verimli bir şekilde kullanılması, ülke ekonomisine kazanç sağlanması ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Bismil bırakılabilmesi için öğrencilerimizle buluşmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Bismil Anaokulu, Nene Hatun Anaokulu, Şentepe Anaokulu, Fatma Ana Anaokulu, Kurtuluş İlkokulu ve Cumhuriyet ilkokulu öğretmen ve yöneticileri Bismil Belediyesine teşekkür etti.