Bismil Belediyesi’nin girişine ‘Rüşvet alan da veren de mel’undur’ tabelası

 

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, belediye binasının girişine ‘rüşvet ve yolsuzluk’ göndermeli bir hadisi astırdı: “Rüşvet alan da, veren de mel’undur.” Hadisi şerifi astırdı.

İçişler Bakanlığın KHK ile Bismil Belediyesine kayyum olarak atanan Turgay Gülenç göreve geldiği ilk günden beri rüşvet ve yolsuzlukla ciddi mücadele ederek , belediye binasına rüşvetle ilgili tabela astırdı. Hz. Muhammed’in, “Rüşvet alan da, veren de mel’undur” şeklindeki hadisinin yer aldığı tabelada aynı zamanda ‘Rüşvet bu kapıdan içeri giremez’ şeklinde ifadeler yer alıyor.

Vatandaşlar tabelanın asılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken Başkan Gülenç, “Göreve geldikten sonra rüşvet ve yolsuzlukla ciddi mücadele ettim. Daha sonra o yazıyı oraya astırdık ki bundan sonra herkes adımını doğru atsın. Kesinlikle yanlış yapan babamın oğlu da olsa gözünün yaşına bakmam.” diye konuştu.

Vatandaşların büyük ilgisini çeken ve her görenin de ciddi olarak dikkatini çeken tabelada ‘Rüşvet alan da veren de mel’undur ‘ Hadisi Şerif ve “İçeri giremez.’ ifadeleri yer alıyor. Tabelayı okuyan vatandaşlar memnuniyetini dile getiriyor.

Millete hak hukuk çerçevesinde hizmet edeceğini vurgulayan Başkan Gülenç şöyle devam etti: “Tabi bu yolda zaman zaman yanlış yapan insanlar olabiliyor. Göreve geldikten sonra rüşvet ve yolsuzlukla ciddi mücadele ettim. Şimdi de o yazıyı oraya astırdık ki bundan sonra herkes adımını doğru atsın. Kesinlikle yanlış yapan babamın oğlu olsa gözünün yaşına bakmam. Bunu herkesin bilmesi lazım… Artık bir devir kapandı yeni bir devir açılıyor. Dolayısıyla herkesin yoğurt yiyişi farklıdır. Biz yoğurduğumuzu böyle yiyoruz. Hiç kimseye böyle bir fırsat vermeyeceğiz. Yani zamanla bazı şeyler ortaya çıkabilir. Biz bunların önlemini şimdiden almış oluyoruz. Bu farklı bir durum değildir. Gocunacak bir şeyde yok. Bu bizim usulümüz. Herkesin usulü farklı olabilir.”  Şeklinde konuştu.