Bismil Belediyesinin Sinema Etkinlikleri Devam Ediyor

Bismil Belediyesinin, çocuklara yönelik düzenlediği sinema etkinlikleri devam ediyor. Bu hafta düzenlediği sinema etkinliği kapsamında kırsal mahallelerindeki 300 çocuğu sinema ile buluşturdu.

Bismil Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kırsal mahalle okullarda eğitim gören yaklaşık 300 öğrenciyi toplu taşıma araçlarıyla okullarından alınarak sinemaya götürüldüler. ” Süper Yetenek ” adlı sinema filmini izleyen öğrenciler, çok mutlu olduklarını söyleyerek, Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç`e teşekkür ettiler.
“Eğitim konusunu önemsiyoruz”
Bismil Belediyesi olarak eğitimi önemsediklerini söyleyen Belediye Başkanı Turgay Gülenç, “Okul eğitimin dışında da kişisel gelişim, sosyal etkinlik, kültürel eğitim bağlamında desteklenmesi gerekir. Bizimde çabamız bu yönde. Her zaman okulların bu yönüyle yanında olmaya devam edeceğiz. Ben bu organizasyonda çabası ve emeği geçen tüm arkadaşlarıma bu vesile ile çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Belediye Başkanı Turgay Gülenç’in bu tür etkinlikleri desteklediğini söyleyen Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Turna Aydın, “Belediye Başkanımız çocuklar için düzenlenen bu tür etkinlikleri desteklediği için sayın başkanımıza teşekkür ediyorum, dedi.
Bu tür etkinliklerin sürekli olmasını isteyen çocuklar, “Bismil Belediyesi`nin düzenlemiş olduğu etkinlikler sayesinde çeşitli okullardan sinemaya getirildik. Burada ` Süper Yetenek ` isimli sinema filmini izledik. Filmi çok beğendik. Bu tür etkinliklerin sürekli yapılmasını istiyoruz. Bizler sürekli sınav stresi içinde olduğumuz için bu tür etkinlikler bizleri motive ediyor. Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.
Sosyal etkinlikler kapsamında Bismil Belediyesi, kırsal ve merkezdeki okullardaki öğrencileri her hafta sinemayla buluşturacağını öğrenildi.