Bismil Köy Yolları, İlk Defa Sıcak Asfaltla Tanıştı

Bismil Belediyesi kırsal mahalle grup yolları sıcak asfalt çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor.

 

Kırsal mahalleleri beton asfalt  çalışmaları ile ilçe merkez konfor kalitesini, kırsala taşımayı hedefleyen Bismil Belediyesi, kırsal mahalleler de çalışmalarına devam ediyor.

Bismil Belediyesi, yaklaşan kış mevsimi öncesi kırsal mahallelerde sürdürdüğü yol yapım çalışmalarını hızlandırdı.

Kış mevsimine kalmaması için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren Bismil Fen İşleri ekipleri, Tepe- Kurudere grup yolunda bütümlü sıcak karışım (BSK) olarak bilinen sıcak beton asfalt çalışmasını sürdürüyor.

Başkan Gülenç: “Söz verdiğimiz gibi”

Konu hakkında açıklama yapan Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Kırsal mahallelerimizin her türlü konfor ile tanışması için çaba sarf ediyoruz” dedi. Başkan Gülenç, “Söz verdiğimiz gibi Belediyemizin tüm kaynaklarını halkımıza yatırım olarak yansıtmaktayız. Biz ilçe merkezinde olduğu gibi kırsal mahallelerimizin de yaşanabilir olmasını arzu ediyoruz. Bu nedenle alt yapıdan üst yapıya kadar birçok konuda projelerimizi kırsal mahallerimizde hayata geçirmeyi sürdürüyoruz. Önem verdiğimiz çalışmaların başında ise yol geliyor. Kırsalda yaşayan vatandaşlarımız ilçe merkezinde olduğu gibi kaliteli ve modern yollara sahip olmasını sağlamak bizim başlıca hedefimizdir” ifadesini kullandı.

Bismil ilçesinin bazı kırsal mahallelerinde uzun yıllardır süren toz, toprak ve çamur çilesi, yerini konforlu asfalta bıraktığını söyleyen vatandaşlar. Köy grup yolları ve merkezdeki bazı caddeler ise sıcak asfalta kavuşacak.  Köy sakinleri, Bismil Belediyesi’nin hizmetinden memnun kalırken, Başkan Gülenç’e ise dua ediyor.

Mahalle Sakinleri: “Köyümüze İlk Defa Sıcak Asfalt Yapıldı ”

Yolumuza ilk defa sıcak asfalt yapıldığını ifade eden mahalle sakinleri” köylerinin kurulduğu günden beri sıcak asfaltla hiç tanışmadığını anlattılar. Çilesini çektikleri yolun sıcak asfaltla kaplanmasını büyük bir velinimet olarak görüyoruz. Allah Turgay Gülenç başkanımızdan razı olsun. Köyümüze ömürlük bir hizmet getirdi. Çok memnunuz. Kendisine minnettarız” dedi.
Kurudere mahalle sakinleri ise, “Yazın toz toprak, kışın ise çamur sebebiyle çok sıkıntı çektik. Bu zamana kadar böyle güzel bir hizmet görmediklerini belirten mahalle sakinleri,  Başkanımız Turgay Gülenç’e ve daire amirlerine teşekkür ediyoruz. Başkanımızın hizmetlerini ve başarılarını da takdirle karşılıyoruz” ifadelerini kullandılar.