Bismil Zabıta Ekipleri, Tarihi Geçmiş Ürünlere El Koydu

Bismil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, halk sağlığını ön planda tutan gıda denetimleri kapsamında marketlerdeki ürünlerin son kullanma tarihlerini mercek altına aldı. Yapılan denetimlerde son kullanma tarihleri geçmiş ürünlere imha edilmek üzere el konuldu.

Bismil Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçede faaliyet gösteren market, bakkal ve süpermarket statüsündeki işyerlerine yönelik denetim ve kontrollerini sıklaştırdı. Denetimlerde ekipler özellikle ambalajlı ürünlerin imalat ve son kullanma tarihlerini tek tek kontrol etti. Ekipler, raflarda satışa sunulan son kullanma tarihleri geçmiş ürünlere de imha etmek üzere el koydu. Zabıta ekipleri son kullanma tarihi geçmiş ürün bulunduran işletme sahipleri hakkında da yasal işlem başlattı.

 

Halkımızın Sağlığını Tehdit Edenlere Taviz Vermiyoruz

Halkımızın sağlığını tehdit eden işyerlerine kesinlikle taviz verilmeyeceğini söyleyen Zabıta Müdürü Arap Karademir, “Vatandaşlarımızın sağlığını tehdit edecek üretim ve gıda satışı yapılmamasını sağlamaktayız. Esnafımıza yönelik denetimlerini sürekli yapıyoruz. Bu konuda esnafımızın gösterdiği anlayış için teşekkür ederiz. Halkımızın sağlığını tehdit eden işyerlerine kesinlikle taviz verilmeyecektir” dedi.

 

Tüketicilere de Büyük Görev Düşüyor

Bismil Belediyesi Zabıta Müdürü Arap Karademir denetimlerin artarak devam edeceğini ifade ederek, “Belediye Başkanımız Sayın Kerem Süleyman Yüksel de özellikle halk sağlığını ilgilendiren yerlerle ilgili denetimlere büyük önem veriyor. Bu konuda kimseye taviz vermiyoruz. Çünkü sağlığın şakası olmaz. Bütün işletmelerden sattıkları ürünlerin son kullanma tarihine dikkat etmelerini istiyoruz. Bu konuda tüketicilere de büyük görev düşmektedir. Tüketiciler ne kadar seçici ve duyarlı olurlarsa art niyetli kişilerin sayısı da azalacaktır” dedi.