Bismil’de Bayram Öncesi Temizlik Seferberliği

Bismil Belediyesi Ramazan Bayramı öncesi başlattığı temizlik seferberliği kapsamında Meclis üyeleri başta olmak üzere tüm personelleri ile beraber cadde ve sokaklar ile kaldırım kenarlarında biriken çöpleri temizlerken diğer yandan tüm cadde ve sokakları yıkamaya başladı.

Yaklaşan Ramazan Bayramı münasebetiyle Bismil Belediyesi Meclis üyeleri ve Belediyeye bağlı tüm personeller, tüm mahalle ve caddelerdeki temizlik çalışmalarına hız verdi. Rutin çöp temizliği dışında mahallelerde bulunan diğer temizlik çalışmaları da yapan ekipler sonrasında su arazözü ile yol ve caddelerin sulamasını da yapmaya devam ediyor. Bütün ekiplerin bayram öncesinde seferber edildiğini belirten Bismil Belediyesi Eş Başkanı Gülşen Özer, “Daha temiz ve sağlıklı bir Bismil için çalışmalarımıza yoğunluk verdik. Ekiplerimiz tüm mahallelerimizde ayrım yapmaksızın kapsamlı temizlik çalışması yürütüyor. Vatandaşlarımızın temiz ve nezih bir ortamda bayramlarını geçirebilmeleri için ekiplerimiz çalışmalarına aralıksız devam edecektir’’ dedi.

“İlçemizi Her Anlamda Bayrama Hazırladık”

İlçeyi her anlamda bayrama hazırlamak amacıyla temizlik seferberliği başlattığını söyleyen Eş Başkanı Ayaz ise “”Meclis üyelerimiz ve Belediye personellerimiz ile beraber mahallelerimizde temizlik çalışmalarını başlattık. İlçemizi merkeziyle, kırsalıyla pırıl pırıl hale getirecek. Kültürümüzde olan Bayram öncesinde yapılan temizliği, Bismil’in sokaklarına da yansıttık.” ifadelerini kullandı.