Bismil’de Cemaat 29 Mayıs Cuma Günü Buluşuyor

Korona virüs salgınının Türkiye’de yayılmasına engel olmak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınan tedbirler kapsamında, 16 Mart’tan itibaren salgın kontrol altına alınıncaya kadar ülke genelindeki bütün cami ve mescitlerde cemaatle vakit ve cuma namazlarının kılınmasına ara verilmişti. Salgının kontrol altına alınması ve normalleşme süreci kapsamında camilerin 29 Mayıs Cuma günü kısmen ibadete açılması kararlaştırıldı. Ancak bu süreçte cemaatle ve bireysel olarak namaz kılarken bazı kurallara dikkat edilmesi gerekiyor.

1.Camilerde ibadet ederken maske kullanımı zorunludur. 2.Hem cemaat hem de bireysel olarak namaz kılmak için camiye gelen cemaat kişisel seccadelerini getirmelidir. 3.Abdesthane, şadırvan ve tuvaletler kapalı tutulacağından abdest alınıp gelinmesi gerekmektedir. 4.Namazlar sosyal mesafe kuralına göre kılınacaktır. Cemaatle fiziksel temastan (el sıkışma, kucaklaşma vb.) kaçınılacak.

Bismil’ de Cuma Namazı Kılınacak Yerler 1.Kardeşlik Parkı 2.Ofis Aile Çay Bahçesi 3.Dolay Halı Saha 4. İbrahim Oruç Parkı 5. Müftülük Bahçesi 6.Arena Halı Saha 7.Otogar Parkı

Open chat
Size nasıl yardım edebilirim?