BİSMİL’DE DAYANIŞMA SEFERBERLİĞİ

Tüm dünyaya yayılan ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan korona virüsünün etkisi ülkemizde de her geçen gün daha çok artıyor. Bu süreçte vatandaşlarımız ihtiyaç sahibi ailelerimizden yardımlarını esirgemiyor.

Bismilli Vatandaşlar İhtiyaç Sahipleri için Seferber oldu

Korona virüse karşı yürütülen mücadele kapsamında Bademli Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Veysi FİDAN kendisine ait olan iş yerinin kirasını bir süre almayacağını söyleyerek kiracısının yüzünü güldürdü. Bismil Kızılay Dernek Başkanı Ömer Faruk KAPLAN ailelerine ait olan 6 evin ve 1 adet iş yerinin kirasını bir süre almayacağını bildirerek kiracılarına destek oldu.  Özaydın Tekstil adına Muzaffer Cengiz ÖZAYDIN ihtiyaç sahibi ailelerimiz için Vefa Sosyal Destek Grubuna 100 adet gıda kolisi bağışladı Bismil Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Hayrullah AKYILDIZ 20 ailenin 1 aylık gıda masrafını karşılayacağını söyledi. Bismil Yumurta Çiftliği Sahibi Fikret SALIKYÜZ 500 koli yumurta bağışladı. Özdamar Tekstil adına Mahsun ÖZDAMAR 100 adet gıda kolisi bağışladı. Yine yardımsever bir iş adamımız 100 adet gıda ve temizlik kolisi bağışladı Aynı zamanda hayırsever vatandaşlarımız da Vefa Sosyal Destek Grubuna gıda ve temizlik malzemesi bağışları yapmaya devam ediyor.

Başkan YÜKSEL’den Duyarlı Vatandaşlara Teşekkür

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kerem Süleyman YÜKSEL, ‘’Bizi biz yapan özelliklerin başında dayanışma duygusu gelir. Ülkemiz bu ruhla, hiç kimseyi sahipsiz bırakmadan bu günleri de aşacaktır. Bismil Belediyesi olarak bu zorlu süreçte ihtiyaç sahibi ailelerimiz için yapmış olduğumuz çağrıya duyarsız kalmayarak mücadeleye katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Biz birlikte olunca her zorluğu aştık, yine aşacağız, biliyoruz. Herkesi bu dayanışmada birlik olmaya davet ediyorum, bu davranışların herkese örnek olmasını diliyorum’’ dedi.

Open chat
Size nasıl yardım edebilirim?
Powered by