Bismil’de Doğalgaz İçin İlk Kazma Vuruldu

Bismil ilçe halkının yaşam konforunu artıracak doğalgaz çalışmaları için Ak Pınar mahallesinde ilk kazma vuruldu.

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, ilçenin doğalgaz ile buluşacak olmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek İlçede başlatılan çalışmalar tüm Bismillileri heyecanlandırdı.

 

Bir yıldır proje aşaması devam eden çalışmanın ihalesi Enerji Bakanlığı tarafından yapılarak çalışmalara başlandığını belirten Başkan Yüksel, “İlçemizin doğalgaz ile tanışması için çalışmalara başlamıştır. Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz. İnşallah 2018 yılı sonuna kadar ilçemizi doğalgaza kavuşturacağız. İlçemizin doğalgazla buluşmasına vesile olan öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere hükümetimize şükranlarımızı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

Şentepe Mahallesinde BOTAŞ boru hattın üzerinde kurulacak olan Doğalgaz basınç düşürme istasyonu için kamulaştırma çalışmasının sonuna geldiğini söyleyen Başkan Yüksel, “Doğalgaz kazı çalışması ilk önce Ak Pınar mahallesinde başlanılarak ilçenin diğer yerlerin de devam edecektir. İmara giren diğer yerleşim yerlerine de peyder pey doğalgaz hizmeti verilecektir. Şimdilik Tepe Ambar ve Yukarı Salatta mahallelerinde doğalgaz hizmeti verilmeyip ancak önümüzdeki 4 yıl içerisinde Bismil’in her yerine doğalgaz hizmeti verilmeyi planlıyoruz,” diye konuştu.