Bismil’de Hassas Ailelere Hijyen Kiti Dağıtıldı

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan v. Hamza Türkmen ile Lider Kadın Derneği Koordinasyonda Covid-19 tedbirleri kapsamında Suriyeli Ailelere 540 hijyen kiti dağıtıldı.

Bismil Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı ile Lider Kadın Derneği Koordinasyonunda hassas durumdaki ve geçici koruma altındaki Suriyeli aileler ile ihtiyaç sahiplerine koronavirüs salgınıyla mücadelede kullanılmak üzere hijyen kiti dağıtımı gerçekleştirildi.

Başkan Türkmen; Suriyeli ailelerin sıkıntılarını dinleyerek bir takım tespitlerde bulundu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ailelere sosyal mesafe, maske, hijyen kuraları hakkında bilgilendirmede bulunan Başkan Türkmen, çocuklara hediyeler dağıttı. Vatandaşların sağlığının en öncelikli konu olduğunun altını çizen Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Hamza Türkmen vatandaşlara maske takılması, sosyal mesafenin korunması ve temizliğe dikkat edilmesi konusunda uyarılarını tazeledi.  Pandemi sürecinin en az hasarla atlatılabilmesi için bu üç konunun önem arz ettiğinin altını çizen Başkan Türkmen “Kaymakamlık ve Belediye olarak pandemi süreciyle ilgili bütün önlemlerimizi alıyoruz, almaya da devam edeceğiz. Bu sürecin atlatılabilmesi için maske, mesafe ve temizlik en önemli konular. Bismil genelinde şimdiye kadar binlerce maske ve hijyen kiti dağıtımı yaptık. Salgına karşı bizlerin aldığı tedbirlerin yanı sıra vatandaşlarımızın da özellikle sosyal mesafe kuralına uyması çok önemli.” şeklinde konuştu.

Open chat
Size nasıl yardım edebilirim?