Bismil’de İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, İlköğretim Haftası dolayısıyla Mehmet Merdanoğlu İlkokulu’nda düzenlenen törene katıldı.

2018-2019 İlköğretim Haftası münasebetiyle Mehmet Merdanoğlu İlkokulu’nda düzenlenen törene Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel’in yanı sıra, Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kızılkaya, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler ve türküler söylendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak tarafından yapılan açılış konuşmasında “Eğitim alanında başarılarını giderek arttırdıklarını söyledi. Ak, “Bizler her geçen gün Bismil’de eğitimin ivmesini yukarıya çıkarmak için çabalıyoruz. Bu çalışmalarımızın sonucun da ilçemizdeki eğitim başarısı her geçen gün artmaktadır” dedi.

 

Açılış konuşmalarının ardından öğrenciler tarafında balonları uçurtarak havada renkli görüntüler oluştu. Başkan Yüksel ve beraberindekiler, daha sonra sınıfları gezdi. Öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Yüksel, öğrencilerin masasında oturup onlarla sohbet etti. Başkan Yüksel, öğretmenler ve velilerle de bir süre görüşerek yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.