Bismil’de Korona Virüs Denetimleri Sonucunda 15 İş Yeri Kapatıldı

Korona virüs için alınan önlemler kapsamında Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kerem Süleyman YÜKSEL ilçede bizzat denetleme yaptı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsüne karşı çalışmalarını aralıksız sürdüren Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kerem Süleyman YÜKSEL ilçe genelindeki esnafları ve pazar yerlerini korona virüs tehlikesine karşı belirtilen tedbirlere uyup uymadıkları konusunda denetledi. Vatandaşların sağlığı için yapılan denetimlerde Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından bazı esnaflara cezai işlem uygulanıp 15 iş yeri ise kapatıldı. Esnafların maske ve eldiven kullanmadan satış yaptığı, kürsü, masa ve sandalye ile kaldırım işgali gerçekleştirdikleri görüldü. Pazar denetiminde ise temizlik ve sağlık bilgisi kurallarına uymayan pazar esnafına da uyarılarda bulunulup ürünlerin seçiminin yasak olduğu kuralı da hatırlatıldı. Zabıta ekipleri bundan sonraki süreçte de denetimlerin devam edeceğini belirtti.

            Korona virüsüne karşı ilçe genelinde tedbirlerin artırıldığını belirten YÜKSEL’’ Korona virüsünün yayılmasının önüne geçilmesi amacıyla ekiplerimiz esnaflarımızı ve pazarları sık sık denetliyor. Bu denetimler sonucunda ilçemizde korona virüsüne karşı esnaflarımızın gerekli hassasiyeti göstermeyerek hem kendi sağlıklarını hem de vatandaşlarımızın sağlıklarını tehlikeye attıklarını görüyoruz. Zabıta ekiplerimiz bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemleri de uygulayarak bazı esnafları kapatmış bazılarına da para cezası uygulamıştır. Bu nedenle bizler belediye olarak gerekli tedbirleri alıyoruz ve aynı hassasiyeti vatandaşlarımızdan da bekliyoruz’’ dedi.

Open chat
Size nasıl yardım edebilirim?
Powered by