Bismil’de Sınava Girecek Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrencilere ve görevlilere ücretsiz ulaşım sağlanacağını belirterek sınava girecek bütün öğrencilere başarılar diledi.

 

Sınav Yapılacak Tüm Okullara Ücretsiz Servis

Her sınavda olduğu gibi bu sınavda da ücretsiz ulaşım desteği verileceğini söyleyen Başkan Yüksel, “Bismil Belediyesi tarafından sınav günü sınav yapılan tüm okullarımıza belirli noktalarda ücretsiz servis kaldırılacaktır. Araçların hareket yerleri ise Bismil Belediyesi önü, Hükümet Konağı arkası (eski ilçe otogarı) , Sanayi Yolu, Tekel ve Jandarma okullar bölgesi olmak üzere sınav yapılan tüm okullara hızlı ve seri bir şekilde öğrencilerimizi taşıyacağız. Taşıma yapılan minibüslerin ön kısmında ücretsiz taşıma ibaresi konulacaktır,” ifadesini kullandı.

Vatandaşlara da uyarıda bulunan Başkan Yüksel, öğrencilerin sınav sırasında dikkatlerinin dağılmaması için vatandaşların sınav esnasında gürültü yapmaktan kaçınmasını istedi.

Yüksel,” Öğrencilerimizin başarılı olacaklarına inancım tamdır”

Sınava girecek öğrencilere bir başarı mesajı da yayınlayan Başkan Yüksel mesajında ‘Geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli öğrencilerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları Yükseköğretim Kurumları sınavında (YKS) başarılı olacaklarına inancım tamdır”, dedi.

Mesajında sınavın önemine de değinen Başkan Yüksel “İnsan hayatinin önemli dönüm noktalarından biri olan YKS sınavı, üniversite için önemli bir adımdır. Bu adım strese ve gerilime neden olmamalıdır. Geçmiş yıllarda öğrencilerimiz kazandıkları başarılarla İlçemizin onuru oldular. Bu yılda sınava giren öğrencilerimizin ayni performansı göstereceğine eminim. İnanıyorum ki öğrencilerimiz, yıllardır hazırlandıkları bu sınavı en güzel şekilde geçerek YKS sınavında başarılı olacaktır. Sizlerden beklentim, Ülkemiz için iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran ve sorgulayan bir gençlik yetişmesidir. Ailelerimiz de öğrencilerimizi motive ederek cesaretlerini artıracak ve kaygılarını giderecek yönde davranması gerekmektedir. Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyor, sınava girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum.’ şeklinde konuştu.