Bismil’de ‘’Vefa Sosyal Destek Grubu’’ Yüzlerce Çağrıya Yanıt Verdi

İçişleri Bakanlığının genelgesi sonrasında evlerinden çıkması kısıtlanan vatandaşlarımıza yönelik Bismil’de kurulan ‘’Vefa Sosyal Destek Grubu’’ ilçenin dört bir yanındaki talepleri anında karşılıyor.

5 Günde   204 Vatandaş Başvurdu

Sokağa çıkmaları sınırlandırılan tek başına yaşayan ve herhangi bir yakını olmayan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın zorunlu/temel ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olan Belediyemiz, vatandaşlarımızı yalnız bırakmadı. Uygulama kapsamında vatandaşlarımıza gıda kolisi ve temizlik malzemesi yardımı yapılıyor. Buna göre, evlerinden çıkamayan vatandaşlar, hafta içi ve sonu 7/24 arayarak taleplerini bildiriyor. Korona virüs tehdidine karşı alınan önlemler kapsamında tüm birimlerin koordineli şekilde çalıştığı Belediyemizde verilen hizmetlerle vatandaşların işlerinin kolaylaştırılması ve evlerinden çıkmadan virüs tehlikesini atlatmaları amaçlanıyor.

‘’Bu Salgını Hep Birlikte Yeneceğiz’’

Vatandaşların memnuniyetinin kendilerini mutlu ettiğini anlatan YÜKSEL, şöyle konuştu: ‘’Yaşlılarımız evlerinden çıkmasın diye bizler dışarıda onlar için varız. Evde kaldıkları süreçte her türlü ihtiyaçlarına koşuyoruz ve koşmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda tek başına yaşayan ve herhangi bir yakını olmayan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımız çekinmeden 0 412 415 31 69 ve 0 539 715 31 69 numaralı telefonları arasın. Günün hangi saati olursa olsun fark etmez. Bizler buradayız ve onlar evde kalsın, hayat bulsun, sağlıklı olsunlar diye ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. İlçenin dört bir yanında gelen telefonlara bakan yetkili arkadaşlarımız ilgili birimleri harekete geçiriyor ve ihtiyaç listeleri sahiplerine ulaştırılıyor. Bu salgını hep birlikte yeneceğiz.

Open chat
Size nasıl yardım edebilirim?