BİSMİL’E GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kerem Süleyman YÜKSEL,  Emniyet ve Jandarma ekipleri ile birlikte korona virüs önlemleri kapsamında emniyet noktalarında denetim yaptı.

Bismil Devlet Hastanesi yanında ve Sinan’da kontrol noktası kuran ekipler şehirler arası yolculuk yapan vatandaşları durdurarak korona virüse karşı denetim yaptı. Bu kapsamda durdurulan araçlarda 65 yaş üstü vatandaş olup olmadığına bakıldı ve vatandaşların keyfi olarak seyahat etmemeleri hususunda bilgilendirmeler yapıldı.

ACİL DURUM DIŞINDA DIŞARI ÇIKMAYIN

 Acil sağlık ve gıda ihtiyaçlarınız dışında şehir içi ve şehirlerarası dolaşımdan vazgeçin ve evinizde kalın.

Keyfi olarak seyahatler yapmayın. Büyüklerimize dikkat edin ve özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımıza taşıdıkları riski anlatın. Gençler de kendilerini izole etmedikleri takdirde evde birlikte yaşadıkları büyüklerine hastalık taşıyabilirler. Bu yüzden mümkün olduğunca dışarı çıkmayın ve evde kalın. Bunu ancak kendi kurallarımızı koyarak ve uygulayarak yapabiliriz. Bismil Belediyesi olarak vatandaşlarımızın sağlığını korumaya yönelik tedbirleri almaya devam edeceğiz. Siz de evde kalarak kendinizi ve sevdiklerinizi korumaya devam edin. Bu nedenle İlçe Jandarma ve Emniyet ekiplerimiz de denetimlerine devam edecektir.

Open chat
Size nasıl yardım edebilirim?
Powered by