Bismilli Öğrencilerden LÖSEV Haftası Farkındalığı

Bismil Özel Simya koleji öğretmen ve öğrencileri, lösemiyle mücadele eden çocuklar için maske takıp farkındalık oluşturmak amacıyla Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel’i makamında ziyaret etti.

Bismil Simya koleji öğrencileri, Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla farkındalık yaratmak amacıyla okullarında ağızlarında takarak gezdiler. Öğrenci velileri ise kolejde yapılan bu tip etkinlikleri desteklediklerini belirttiler

Amaçlarının lösemili çocuklara destek olduğunu aktaran öğrenciler, lösemi ile mücadele eden herkesin maddi ve manevi desteğe ihtiyacı olduğunu söylediler.

 

Öğrencilerden Kaymakama Ziyaret

Kaymakam Yüksel’i ziyareti sırasında söz alan Simya Koleji öğretmeleri Lösemili Çocukların hastalığına dikkat çekmek ve onlara destek oluşturmak amacıyla böyle bir sosyal sorumluk projesinin oluştuğunu söyledi.

Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Bismil Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, “Lösemili Çocuklar Haftası minicik bedenlerde olan kocaman yüreklerin sevgi ile kucaklaşacağı, toplumsal farkındalığın oluşturulacağı bir haftadır. Hayat kalitesini düşüren lösemi hastalığı sürecinde, ailelere ve hastalara doğru bilgilendirme yapılmalı, iyi bir tedavi ve moral desteği ile hastaların büyük oranda iyileştiği hiçbir zaman unutulmamalıdır. Kaymakamlık ve Belediye olarak; tüm lösemili çocukların yanlarında olduklarını belirtip lösemili hastalarına Allah’tan şifa diliyoruz” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardında öğrencileri tebrik eden Başkan Yüksel öğrencilere hediye verdikten sonra vedalaştı.

 

Öğrenciler Hasta ziyaretinde bulundu

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ile buluşan Simya Koleji öğrencileri ardından Bismil Devlet Hastanesinde yatan hastalara geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak, hastalara moral verdi.

 

Öğrenciler adına açıklama yapan öğretmenler, amaçlarının hastanede yatan hastalara moral vermek olduğunu belirterek, “Okul olarak, hastalarımızın moralini yüksek tutmak ve onların yalnız olmadığını göstermek amacıyla öğrenci arkadaşlarımız ve öğretmenlerimizle böylesi anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdik.” dedi.