Bozuk Kilitli Parke Taşları Bismil Belediyesince Onarıldı

Bismil’de yerel basında gündeme getirilen bazı sokakların bozulan ve deforme olan kilit parke taşları, Bismil Belediyesi Fen işleri ekiplerince kısa süre içerisinde tamir edilerek düzgün bir hale getirildi.

Çevreye duyarlı ve şehir estetiğine önem veren bir anlayışla çalışmalarını yürüten Bismil Belediyesi ekiplerince ilçe genelinde bulunan kilit parke taşı sokaklar ile kaldırımlarda başlatılan bakım ve onarım çalışmaları sürüyor. Alt yapı kazı çalışmaları nedeniyle bozulan kilit parke yollar tamir edilerek vatandaşların hizmetine sunuluyor. İhtiyaç duyulan noktalarda yapılan tamirat çalışmalarında yerinden oynayan kilit parke taşları zemin iyileştirmesi yapılarak yerlerine monte ediliyor. Kırılmış, parçalanmış kilit parke taşları ise yenileriyle değiştirilerek yenileniyor. Kilit parke taşı bakım çalışmaları ile birlikte deforme olan kaldırımların bakımları da yapılarak kaldırımlar daha düzgün ve düzenli bir hale getiriliyor.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya ve yerel basın aracılığıyla gündeme getirilen Fırat Mah. 217 sokağındaki bozulan kilitli parke taşları tamir edilerek araçlar ve yayalar için güvenli ulaşım imkânı sağlandı.

Bismil’de vatandaşların ulaşımını rahatlatmak ve yaşamını kolaylaştırmak amacıyla yapılan yol, kaldırım yapım ve tadilatları kısa süreler içerisinde tamamlanarak vatandaşların kullanımına sunuluyor.