Doğalgazla Bozulan Yollar Hızla Onarılıyor

Bismil ilçe merkezinde devam eden doğalgaz çalışması nedeniyle bozulan yol ve kaldırımlar Bismil Belediyesi Fen İşleri ekiplerince hızla onarılıyor.

Bismil Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yürütülen, yolların bakım ve onarım çalışması belirli program dâhilinde aralıksız devam ediyor. Kazılan yerlere sıcak asfalt ile onarılırken sökülen kilitli parke taşlarının yerine ise yenileri yapılıyor. Kısa sürede tamamlanacak çalışmanın ardından ekipler diğer mahalle ve sokaklarda da benzer çalışmalar yapmaya devam edecek.

 

Yüksel “Kısa Sürede Yollarımız Eski Haline Dönecek”

İlçenin birkaç ay içinde doğalgaza kavuşacağını hatırlatan Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, “İlçemizde doğalgaz altyapı çalışmaları devam ediyor. Bizde vatandaşlarımız daha fazla mağdur olmamaları için doğalgaz çalışması biten yerlerde yama çalışmalarını başlattık. Doğalgaz çalışmaları nedeniyle elbette ki yollarda bozulmalar oldu.  Bu sebeple vatandaşlarımıza yaşattığımız rahatsızlıktan dolayı özür diler, bir an önce sokakların eski haline dönmesi adına gerekli çalışmaların başladığını bilmenizi isteriz,” şeklinde konuştu.

 

Çektiğimiz Çileye Değer

Vatandaşlar ise altyapı çalışmaları süresince yolların kazıldığını ve bozulduğunu bu süre içerisinde halkın sıkıntı çektiğini ancak buna değeceğini söylediler. Vatandaşlar, “İlçemizin en büyük hayali doğalgaza kavuşmaktı. Bunun çalışmaları başladı. Elbette çalışmalar sonucunda yollarımız bozulacak. Sıcak yaz günlerinde toz duman içinde kalacağız. Gelecekte sefasını süreceğimiz için normal karşılıyoruz. Artık ilçemize de doğalgaz gelecek. Daha fazla mağdur olmamak için Belediye tarafında çalışma biten yerlerde  bozulan yolları eski haline getirmeye başlıyor. ” dediler.