Eş Başkanlar, GABB Toplantısında Bismil’i Temsil Ettiler

Bismil Belediye Eş Başkanları Gülşen Özer ve Orhan Ayaz, Güneydoğu ve Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliğinin 1. dönem meclisi toplantısına katıldılar. Toplantıya yapılan oylama ile Güneydoğu ve Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliğinin Başkanlığına Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı seçildi.

Diyarbakır’da gerçekleştirilen Güneydoğu ve Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği (GABB) 1. Olağan Kongresinde yapılan oylama ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı olan Adnan Selçuk Mızraklı, Güneydoğu ve Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği Başkanı seçildi.

Bismil Belediye Eş Başkanı Ayaz, yeni seçilen Başkanımızın bölgemizi en iyi şekilde temsil edileceğini belirterek; ‘’Diyarbakır’da gerçekleştirilen Güneydoğu ve Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği 1. Olağan Kongresine; Bismil’imizi temsilen katıldık. Yapılan oylama ile Güneydoğu ve Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği Başkanı seçilen, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Mızrak’lıyı tebrik ediyorum. Toplantının ve alınan kararların şehirlerimizin geleceği için güzel sonuçlara kaynaklık etmesini temenni ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Toplantıya katılan Bismil Belediye Eş Başkanı Özer ise, “Belediyelerin birbirleri arasında koordinasyon ve ortak akıl işbirliği ile hareket edip çözüm bulmaları açısında birliğin önemini biliyoruz. Ortak sorunlara iş birliği içinde çözüm bulunması ve belediyelerin uluslararası arenada temsili konusunda fark yaratan çalışmalara imza atılması noktasında da yeri büyüktür. Bu gün Birlik Başkanı Seçilen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mızrak’lıyı tebrik ediyor, hayırlı işlere imza atacağına canı gönülden inanıyoruz” şeklinde konuştu.