Eş Başkanlardan Kırsal Mahallelere Bayram Ziyareti

Bismil Belediye Eş Başkanları Gülşen Özer, Orhan Ayaz ve HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz ile birlikte bayram münasebeti ile Yukarısalat Mahallesini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşların bayramlarını tebrik etti. Eş Başkanlar Özer ve Ayaz, Bayram ziyareti sırasında vatandaşların sorunlarını yerinde inceleyip not aldılar.

Eş Başkanı Özer “Köylerimizle Bağlantımızı Koparmıyoruz”

Her zaman olduğu gibi Bayramlarda da kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşları ziyaret ettiklerini belirten Eş Başkanı Özer” “Vatandaşlarımız ile sürekli diyalog halinde olmaya özen gösteriyoruz. Daha önce Belde olan Yukarısalat mahallemizi Milletvekilimiz ve Meclis üyelerimiz ile birlikte ziyaret edip bayramlarını tebrik etmek istedik. Aynı zamanda vatandaşlarımızın sıkıntılarını yerinde inceleme fırsatımız da oldu. Vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyip notlarımızı aldık. En kısa sürede sorunlarını gidermeye çalışacağız. Vatandaşlarımızın ilgi ve alakalarından dolayı kendilerine teşekkür ederim.” dedi.

Ayaz “Seçimden Seçime Bir Araya Gelenlerden Değiliz”

Her fırsatta halkımızla bir araya gelmeye özen gösterdiklerini belirten Bismil Belediye Eş Başkanı Ayaz ise ; “Karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, dargınlıkların unutulduğu, küslerin barışıp kardeşçe kucaklaştıkları mana yüklü özel günlerden bir tanesi olan Mübarek Ramazan Bayramı’nı esnaf ve vatandaşlarımızla birlikte doyasıya yaşadık. Biz halkımızla, seçimden seçime bir araya gelenlerden değiliz. Her fırsatta halkımızla bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Bu anlamda bugün de bayram vesilesiyle vatandaşlarımızı ziyaret edip bayramlarını kutlamak istedik. Ziyaretlerimiz sırasında vatandaşlarımızla sohbet ederek bayramlaştık. Bugüne kadar olduğu gibi bir bayramı daha halkımızla içe içe doyasıya yaşadık. Bu vesileyle de halkımızın sıkıntılarını da dinleme fırsatı bulduk” dedi.

Eş Başkanlara Çocuklardan Yoğun İlgi

Yukarısalat sokaklarında çocukların yoğun ilgisi ile karşılanan Eş Başkanlar, sokakta oynayan çocuklarla oyun oynadılar, sohbet ederek fotoğraf çektiler. Sokakta oynayan çocuklarla selamlaşan Eş Başkanlar, etraflarını saran ve kendilerine büyük ilgi gösteren çocukların ilgisine kayıtsız kalmayarak bir süre sohbet edip onlarla birlikte toplu fotoğraf çekti.   

“100 Yaşındaki Nineye Sürpriz Ziyaret”

Bayram ziyaret sırasında yaşlıları da unutmayan Eş Başkanı Özer, 100 yaşındaki asırlık çınarı Belkisa Kayaalp’ı evine ziyaret ederek elini öptü. Amaçlarının Asırlık çınarların yalnız olmadıklarını hissettirmek olduğunu vurgulayan Eş Başkanı Özer, fırsat buldukça ziyaretlerin sürdürüleceğini ve büyüklerin hayır dualarını almaya devam edeceklerini söyledi.