Gülenç “Belediyemizin Anlayışında Kadın Ön Plandadır”

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, ”8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında; ”Kadınlarımıza değer veriyoruz ve onlara layık hizmetler gerçekleştiriyoruz” dedi.

Başkan Gülenç, mesajında; ”Bizleri eğiten, yetiştiren, büyüten, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren ve ihtiyacımız olduğunda desteklerini bizlerden esirgemeyen, fedakâr kadınlarımıza gereken değeri vermek bizler için olmazsa olmaz şartlardandır. Yüce dinimiz ve medeniyetimiz her zaman kadına özel bir önem vermiş ve kadınlarımızın hak ve hukuklarının çiğnenmemesi hususunun altını önemle çizmiştir. Hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillendirilmesinde en önemli katkıyı sağlamaktadır” dedi.

 

Çalışmalarımız Kadınlara Verdiği Değerin Göstergesidir

Bismil Belediyesi olarak sadece söz ile değil gerçekleştirdikleri projeler ile kadınlarımıza değer vermenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen Başkan Gülenç,” Diğer yandan ailenin çekirdeği hükmünde olan ve tüm toplumlarda büyük bir değeri olan kadın, Bismil Belediyesi hizmet anlayışında da en ön plandadır. Çok değer verdiğimiz kadınlarımız için gerçekleştirdiğimiz birbirinden güzel eserler, bu düşüncemizin göstergesidir. Bizler çalışmalarımız ve projelerimizde kadınlarımızın fikir ve önerilerini her zaman başımızın tacı olarak değerlendiririz. Bu anlamda Belediyemiz bünyesinde çalışan kadın sayısı gün geçtikçe daha da artırarak ayrıca Temizlik ve Mali hizmetler gibi önemli müdürlüklerimizi kadınlarımıza emanet ettik. Aile Destek merkezi bünyesinde açtığımız kurslarımız ve Kadına yönelik yaptığımız etkinlikleri, kadınlarımıza değer verdiğimiz için gerçekleştirdik ve bunun haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Bizlere her alanda rehber olan, yaşantımız boyunca desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen fedakar analarımıza ve ablalarımıza saygı ve sevginin olduğu bir dünya dileğiyle, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” diye belirtti.